زلزله ای به بزرگی 5.1 ریشتر در عمق 8 کیلومتری زمین سرپل ذهاب در استان کرمانشاه را لرزاند.

جزئیات کامل زلزله قصرشیرین کرمانشاه شنبه 16 دی 96,جزئیات کامل زلزله قصرشیرین کرمانشاه 16 دی 96,زلزله امروز 15 دی 96 قصر شیرین,زلزله امروز 15 دی قصر شیرین,زلزله امروز 15 دی 96 قصر شیرین

 

ساعت 18:52 شنبه شب، زمین لرزه ای به بزرگی 5.1 ریشتر  سرپل ذهاب در استان کرمانشاه را لرزاند.

این زلزله در عمق 8 کیلومتری زمین و در هفت کیلومتری سرپل ذهاب، 20 کیلومتری قصرشیرین و 37 کیلومتری گیلانغرب به وقوع پیوسته است.

قدرت این زمین لرزه  به حدی بود که تمامی شهرستان‌های غرب استان و خود کرمانشاه نیز آن را احساس کرده اند .

این زمین لرزه در استان ایلام و شهر کوهدشت لرستان نیز به طور محسوس حس شده است.

پس از وقوع زمین لرزه مهیب 7.3 ریشتری 21 آبان تاکنون بیش از یک هزار و 600 پس لرزه در استان کرمانشاه به وقوع پیوسته است.

19:45/ زلزله ۵.۱ریشتری در سرپل‌ذهاب خسارتی نداشت

رضا محمودیان مدیرکل مدیریت بحران کرمانشاه گفت: براساس آخرین گزارش ها زلزله 5.1 ریشتری که ساعت 18 و 52 دقیقه در سرپل‌ذهاب رخ داد خسارتی در بر نداشته است.

وی افزود: در تماس با فرمانداران شهرستان های تابعه مشخص شد که این زلزله در سایر شهرستان ها نیز خسارتی نداشته است و از عموم مردم تقاضا داریم آرامش خود را حفظ کنند.

محمودیان از مردم خواست پیگیر اطلاعیه‌های ستاد بحران از طریق رسانه‌های رسمی باشند و گفت: هم‌اکنون جلسه ستاد مدیریت بحران استان در استانداری کرمانشاه در حال برگزاری است.

20:11/ وضعیت در سرپل‌ذهاب کاملاً طبیعی است

اکبر سنجابی فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: زلزله 5.1 ریشتری دقایقی قبل در شهرستان سرپل‌ذهاب خسارت جانی و مالی به دنبال نداشته است.

وی عنوان کرد: با وجود اینکه شدت زلزله بالا بود اما تاکنون خسارت جانی و مالی گزارش نشده و تنها سبب نگرانی روحی و روانی مردم شد.

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: به دنبال این زلزله که ساعت 18.52 دقیقه به بزرگی 5.1 ریشتر و در عمق هشت کیلومتری رخ داد وضعیت در شهرستان سرپل‌ذهاب کاملاً طبیعی است.

در حال تکمیل...